Lopevi

Lopevi е туристичка атракција, една од Islands во Halos , Vanuatu . Се наоѓа: 411 km од Port Vila, 510 km од Louganville.

Извинете, но во моментов немаме детални информации за оваа туристичка атракција наречена «Lopevi» во македонски. Ако можете да ни кажете нешто интересно за тоа, ве молиме направете го тоа ! Information amin'ny «Lopevi» tsy ampy amin'ny fiteny manaraka ireto: Bisayâ, Deutsch, English, Français, Galego, Hrvatski, Nederlands, Polski, Русский, 中文

Information

Локација

, S16°30'24", E168°20'45". Добијте упатства

Voatanisa ao amin'ireto sokajy manaraka ireto:
Објави коментар
Совети
Сè уште нема совети, ниту совети за Lopevi. Можеби ќе бидете првиот што ќе објавувате корисни информации за своите сопатници? :)
The Havannah

започнувајќи $0

The Havannah - Vanuatu

започнувајќи $1001

Benjor Beach Club

започнувајќи $85

Le Life Resort

започнувајќи $60

Tara Beach Bungalows

започнувајќи $64

Blue Bay Resort & Restaurant

започнувајќи $88

Препорачани знаменитости во близина

Види се Види се
Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Ambrym

Ambrym is a volcanic island in Malampa Province in the archipelago of

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Efate

Located at 16.69° S and 168.36° E in the Pacific Ocean, Efate is an i

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Aoba Island

Aoba, also known as Ambae, is an island in the South Pacific island

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
National Museum of Vanuatu

The National Museum of Vanuatu (or Nasonal Miusium blong Vanuatu) is

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Teouma

Teouma is a major archaeological site on the island of Éfaté in V

Слични туристички атракции

Види се Види се
Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Kneiphof

Kneiphof (Lithuanian: Knypava; Polish: Knipawa) was a quarter of

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Namiseom

Namisum is a tiny half-moon shaped island located in Chuncheon, South

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Santorini

Santorini (Greek: Σαντορίνη, pronounced ]), officially Thira (G

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Skye

38°06′18″S 145°12′59″E / 38.105050°S 145.216300

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Isla Contoy

Isla Contoy is a small island in the Mexican state of Quintana Roo,

Погледнете ги сите слични места