Grytviken

Grytviken е туристичка атракција, една од Historic places во Grytviken , South Georgia and the South Sandwich Islands .

Извинете, но во моментов немаме детални информации за оваа туристичка атракција наречена «Grytviken» во македонски. Ако можете да ни кажете нешто интересно за тоа, ве молиме направете го тоа ! Information amin'ny «Grytviken» tsy ampy amin'ny fiteny manaraka ireto: Afrikaans, Englisc, Azərbaycan, BAR, Беларуская, BE_X_OLD, Български, bosanski, Català, Čeština, Dansk, Deutsch, English, Esperanto, Español, Eesti, پارسی, Suomi, Français, FY, GD, עברית, Hrvatski, Magyar, Indonesia, Íslenska, Italiano, 日本語, 한국어, Lietuvių, मराठी, Nederlands, Nynorsk, Norsk (Bokmål), NOV, OS, Polski, Português, Română, Русский, SH, Slovenčina, Српски, Svenska, ไทย, Українська, اردو, Tiếng Việt, WAR, Yorùbá, 中文

Information

Локација

, S54°16'53", W36°30'28". Добијте упатства

Референци

Voatanisa ao amin'ireto sokajy manaraka ireto:
Објави коментар
Совети
Сè уште нема совети, ниту совети за Grytviken. Можеби ќе бидете првиот што ќе објавувате корисни информации за своите сопатници? :)

Слични туристички атракции

Види се Види се
Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Senjōgahara

Senjōgahara (戦場ヶ原) is a 4 square kilometres area in Tochigi Prefectu

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Old Port of Montreal

The Old Port of Montreal (French: Vieux-Port de Montréal) is the

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Trocadéro

The Trocadéro, (Шаблон:IPA-fr), site of the Palais de Chaillot, Шаблон

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Prime meridian (Greenwich)

The prime meridian is a geographical reference line that passes

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Budapest Castle Hill Funicular

The Budapest Castle Hill Funicular or Budavári Sikló is a funicular r

Погледнете ги сите слични места