Efate

Efate е туристичка атракција, една од Islands во Bellevue , Vanuatu . Се наоѓа: 26 km од Port Vila, 820 km од Louganville.

Извинете, но во моментов немаме детални информации за оваа туристичка атракција наречена «Efate» во македонски. Ако можете да ни кажете нешто интересно за тоа, ве молиме направете го тоа ! Information amin'ny «Efate» tsy ampy amin'ny fiteny manaraka ireto: Беларуская, Български, BI, Català, Bisayâ, Čeština, Deutsch, English, Esperanto, Español, Eesti, Suomi, Français, Galego, Hrvatski, Italiano, 日本語, ქართული ენა, 한국어, Lietuvių, मराठी, MRJ, Nederlands, Polski, Português, Русский, SH, Kiswahili, SZL, Українська, Tiếng Việt, 中文

Information

Локација

, S17°40'0", E168°21'0". Добијте упатства

Референци

Voatanisa ao amin'ireto sokajy manaraka ireto:
Објави коментар
Совети
Сè уште нема совети, ниту совети за Efate. Можеби ќе бидете првиот што ќе објавувате корисни информации за своите сопатници? :)
Sunset Bungalows Resort

започнувајќи $175

Tropicana Lagoon Resort

започнувајќи $129

Quest Apartments

започнувајќи $68

Holiday Inn Resort Vanuatu

започнувајќи $185

Mangoes Resort Vanuatu

започнувајќи $114

Vila Chaumieres Resort

започнувајќи $106

Препорачани знаменитости во близина

Види се Види се
Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Erromango

Erromango is the largest island in Tafea, the southernmost province of

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Ambrym

Ambrym is a volcanic island in Malampa Province in the archipelago of

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
National Museum of Vanuatu

The National Museum of Vanuatu (or Nasonal Miusium blong Vanuatu) is

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Teouma

Teouma is a major archaeological site on the island of Éfaté in V

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Lopevi

Lopevi (or Lopévi) is an uninhabited island in Malampa Province,

Слични туристички атракции

Види се Види се
Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Kneiphof

Kneiphof (Lithuanian: Knypava; Polish: Knipawa) was a quarter of

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Namiseom

Namisum is a tiny half-moon shaped island located in Chuncheon, South

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Santorini

Santorini (Greek: Σαντορίνη, pronounced ]), officially Thira (G

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Skye

38°06′18″S 145°12′59″E / 38.105050°S 145.216300

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Isla Contoy

Isla Contoy is a small island in the Mexican state of Quintana Roo,

Погледнете ги сите слични места