Bellingshausen Island

Bellingshausen Island е туристичка атракција, една од Islands во Grytviken , South Georgia and the South Sandwich Islands .

Извинете, но во моментов немаме детални информации за оваа туристичка атракција наречена «Bellingshausen Island» во македонски. Ако можете да ни кажете нешто интересно за тоа, ве молиме направете го тоа ! Information amin'ny «Bellingshausen Island» tsy ampy amin'ny fiteny manaraka ireto: Englisc, Azərbaycan, Català, Bisayâ, Deutsch, English, Español, Eesti, پارسی, Français, 日本語, Latviešu, Nynorsk, Norsk (Bokmål), OC, Português, Русский, Svenska, 中文

Information

Локација

, S59°26'43", W27°13'27". Добијте упатства

Voatanisa ao amin'ireto sokajy manaraka ireto:
Објави коментар
Совети
Сè уште нема совети, ниту совети за Bellingshausen Island. Можеби ќе бидете првиот што ќе објавувате корисни информации за своите сопатници? :)

Слични туристички атракции

Види се Види се
Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Kneiphof

Kneiphof (Lithuanian: Knypava; Polish: Knipawa) was a quarter of

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Namiseom

Namisum is a tiny half-moon shaped island located in Chuncheon, South

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Santorini

Santorini (Greek: Σαντορίνη, pronounced ]), officially Thira (G

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Skye

38°06′18″S 145°12′59″E / 38.105050°S 145.216300

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Isla Contoy

Isla Contoy is a small island in the Mexican state of Quintana Roo,

Погледнете ги сите слични места