Ambrym

Ambrym е туристичка атракција, една од Volcanos во Ranwilinto , Vanuatu . Се наоѓа: 392 km од Louganville, 500 km од Port Vila.

Извинете, но во моментов немаме детални информации за оваа туристичка атракција наречена «Ambrym» во македонски. Ако можете да ни кажете нешто интересно за тоа, ве молиме направете го тоа ! Information amin'ny «Ambrym» tsy ampy amin'ny fiteny manaraka ireto: Български, BI, Català, Bisayâ, Deutsch, English, Esperanto, Español, پارسی, Suomi, Français, Galego, հայերէն, Italiano, 日本語, ქართული ენა, 한국어, Lietuvių, MRJ, Nederlands, Polski, Português, Русский, Svenska, Українська, Tiếng Việt, 中文

Information

Локација

, S16°15'0", E168°7'0". Добијте упатства

Voatanisa ao amin'ireto sokajy manaraka ireto:
Објави коментар
Совети
Сè уште нема совети, ниту совети за Ambrym. Можеби ќе бидете првиот што ќе објавувате корисни информации за своите сопатници? :)
Ratua Island Resort & Spa

започнувајќи $321

Two Canoes Island Getaway

започнувајќи $191

Aore Island Resort

започнувајќи $147

Bokissa Private Island Resort

започнувајќи $446

Deco Stop Lodge

започнувајќи $57

Santo Vista Cottage

започнувајќи $0

Препорачани знаменитости во близина

Види се Види се
Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Lopevi

Lopevi (or Lopévi) is an uninhabited island in Malampa Province,

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Aoba Island

Aoba, also known as Ambae, is an island in the South Pacific island

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Efate

Located at 16.69° S and 168.36° E in the Pacific Ocean, Efate is an i

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
National Museum of Vanuatu

The National Museum of Vanuatu (or Nasonal Miusium blong Vanuatu) is

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Teouma

Teouma is a major archaeological site on the island of Éfaté in V

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Mount Tabwemasana

Located on the isolated west coast of Espiritu Santo, Mount

Слични туристички атракции

Види се Види се
Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Shōwa-shinzan

Shōwa-shinzan (昭和新山, Shōwa-shinzan) is a volcanic lava dome in the Sh

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Sakurajima

Sakurajima (桜島), also romanized as Sakurashima or Sakura-jima, is an

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Mount Vesuvius

Mount Vesuvius (in Italian Monte Vesuvio and in Latin Mons Vesuvius)

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Teide

Ny Teide dia ilay tendrombohitra ambony indrindra any Espaina ny

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Poás Volcano

The Poás Volcano, in Spanish Volcán Poás, is an active st

Погледнете ги сите слични места