Земја

French Polynesia

Expand sari

Најпопуларните градови во French Polynesia

Види се Види се

Атракции во French Polynesia

Види се Види се
Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Teahupo'o

Teahupoʻo (Te-a-hu-po-o, popular pronunciation is CHO-PO) is a

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Papeete Tahiti Temple

The Papeete Tahiti Temple is the 27th constructed and 25th operating

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Notre Dame Cathedral, Papeete

Notre Dame Cathedral (français. Cathédrale de Papeete Notre-Dame de L

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Bora Bora Airport

Bora Bora Airport Шаблон:Airport codes, also known as Motu Mute Airpo

Додај во листата на желби
Јас сум тука
Посетени
Ua Huka

Ua Huka is one of the Marquesas Islands, in French Polynesia, an

Погледнете ги сите атракции во
Hotel Tahiti Nui

започнувајќи $252

Royal Tahitien

започнувајќи $206

Tahiti Airport Motel

започнувајќи $131

Tiare Tahiti Hotel

започнувајќи $144

Fare Arearea Sweet Studio

започнувајќи $133

Hotel Sarah Nui

започнувајќи $134